Dieta pudełkowa  zyskuje coraz większe grono fanów w naszym kraju. Nic dziwnego, gdyż tempo naszego życia znacząco wzrosło. Obecnie mnóstwo osób narzeka na brak czasu, a opcja cateringu dietetycznego dostarczanego do domu jest dla tych zapracowanych świetnym rozwiązaniem. Catering dietetyczny skierowany jest do osób próbujących zrzucić zbędne kilogramy, ale też dla tych, którzy chcą spróbować nowych smaków. O zaletach diety pudełkowej przekonałam się sama, korzystając z cateringu @wygodnadieta. O mojej przygodzie z cateringiem dietetycznym możecie przeczytać w moim wpisie TUTAJ – http://tetiisheri.pl/2018/05/07/dieta-czas-start/ . Bez wątpienia mogę stwierdzić, że dieta pudełkowa składająca się z gotowych zestawów, które ktoś przygotowuje za nas posiada wiele dobrych stron.

Większość diet pudełkowych opiera się na aktualnie panujących trendach, dlatego też z łatwością można zamówić różne rodzaje diet m.in. diety: niskokaloryczną, wegetariańską, bezglutenową, bezlaktozową, sportową, Montignaca, dla diabetyka, bez ryb, antycellulitową i kilka innych. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie dla osób, które ze względów zdrowotnych lub światopoglądowych decydują się na wykluczenie określonych produktów ze swojego menu.

Po konsultacji z dietetykiem firmy cateringowej @wygodnadieta i uzgodnieniu moich potrzeb w pierwszym miesiącu zdecydowałam się na dietę niskokaloryczną, a w kolejnym na dietę wegetariańską.

Czas i wygoda to zdecydowanie największy plus diety pudełkowej. Menu dostarczane jest pod drzwi o odpowiedniej godzinie. Jedyne co musimy zrobić to odebrać je i cieszyć się smakiem. To była dla mnie idealna opcja. Przede wszystkim oznaczała mnóstwo zaoszczędzonego czasu. Choć lubię gotować, nie mam niestety tak dużo czasu, by spokojnie przygotować posiłki dla całej rodziny, a ze względu na obecność w domu dziecka, dania szykuję zgodnie z gustami synka. Mamusie na pewno mnie zrozumieją.

Dzięki cateringowi mogłam skupić się na różnorodności w menu synka, podczas gdy ja miałam swoje pudełka z pysznie przygotowanymi posiłkami. Zabierałam je ze sobą do pracy, nie zastanawiając się co będę jadła danego dnia. Dzięki gotowym posiłkom łatwiej pilnowało mi się określonego czasu spożywania dań. Po okresie około 3h wyjmowałam pudełko z przygotowanym odpowiednio daniem i cieszyłam się smakiem przygotowanej potrawy.

Cecha charakterystyczną cateringu @wygodnadieta jest różnorodność posiłków. Dieta  skomponowana jest w taki sposób, że pokrywa nasze zapotrzebowanie na energetyczność, jest odpowiednio zbilansowana. Firma cateringowa dba także o występowanie w diecie produktów sezonowych. Nie ma więc potrzeby robienia dodatkowych zakupów, dzięki czemu – prawdopodobieństwo podjadania lub rozszerzania diety o niewłaściwe produkty znacznie maleje.

Warto też dodać, że zwiększyła się moja świadomość dotycząca zdrowego odżywiania. Obserwując kompozycje posiłków pod względem zarówno składników, jak i gramatury, nauczyłam się dobrych nawyków żywieniowych. Poznałam nowe smaki i zmieniłam obecne preferencje żywieniowe.

Diecie pudełkowej mówię zdecydowane TAK. To doskonała opcja, dzięki której zyskasz dużo wygody, dodatkowy czas dla siebie i swoich bliskich, zadbasz o swoje zdrowie, poszerzysz wiedzę z zakresu odżywiania, a ponadto codziennie będziesz cieszyć się nowymi i zaskakującymi smakami.

Author

9 komentarzy

  1. Jestem bardzo ciekawa tej diety czy faktycznie spisuje sie jesli chodzi o kcal i wartosci odżywcze 🙂

  2. Szczerze, skorzystałabym z niej dlatego że wszystko wygląda apetycznie,a ja obecnie żyje w biegu i nie mam czasu na gotowanie gdy wracam wieczorami,a przecież coś trzeba jeść 😉

  3. Kiedy mieszkałam w Warszawie tez miałam podobne pudełka! Tęsknie baaardzo za nimi bo było to dla mnie mega wygoda!

Write A Comment