Na rynku wydawniczym publikacji do nauki języków obcych, a w szczególności języka angielskiego jest ogrom. Pamiętam, jak dziś moje częste wizyty w księgarniach językowych w poszukiwaniu dobrych książek z ćwiczeniami do wykorzystania na zajęciach z angielskiego. Przeszukałam mnóstwo półek i znalazłam dużo świetnych tytułów, z których korzystam już dość długo. Choć wiele książek idealnie sprawdza się w toku nauczania do dnia dzisiejszego, lubię korzystać z nowszych publikacji językowych. Wnoszą one do lekcji nowy element. Ćwiczenia zawarte w różnych publikacjach często ulegają zmianom i są ukierunkowane tak, by spełniać wymogi programów nauczania. Jednym słowem, w takich książkach znajdziemy zupełnie inne ćwiczenia niż w tych sprzed kilku lat.

Dzisiaj chciałabym pokazać wam kilka propozycji wydawnictwa Preston Publishing. Ja koncentruję się jedynie na języku angielskim, z wiadomych przyczyn. Jeśli jednak interesuje was inny język, zajrzyjcie na stronę WWW WYDAWNICTWA – TUTAJ. Znajdziecie tam pozycje z języka niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego. Dajcie znać, które tytuły przypadły wam do gustu.

Czasy i Gramatyka to tytuły, w których znajdziemy mnóstwo zdań do tłumaczenia z języka polskiego na język angielski. Książki w nowatorski sposób poprowadzą was przez najważniejsze konstrukcje czasowe i gramatyczne. Każda jednostka jest opatrzona dodatkowymi wskazówkami, które ułatwią nam tłumaczenie i przyswojenie materiału. Ogromnym plusem, według mnie, jest rozmieszczenie zadań na stronach. Po lewej stronie znajdują się zdania do tłumaczenia wraz z miejscem na wpisanie waszej propozycji, a po prawej stronie przedstawione są odpowiedzi. To idealne rozwiązanie dla osób uczących się w domu, ale też świetna opcja dla tych, którzy chcą powtórzyć czy utrwalić dany materiał.

W podobny sposób skonstruowana jest pozycja dotycząca jakże trudnego i rozległego tematu: Phrasal Verbs.

Koniecznie muszę wspomnieć o jeszcze dwóch tytułach, które polecam szczególnie maturzystom. „Matura z angielskiego. Środki językowe” to tytuł, który pomoże wam w powtórzeniu materiału do matury, zarówno tej pisemnej, jak i ustnej. W książce znajdziecie mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, od mini dialogów, poprzez testy wyboru aż do tłumaczenia fragmentów zdań. Książka podzielona jest na dwie części, w zależności od poziomu egzaminu maturalnego: podstawowym lub rozszerzonym. Każda część składa się z 30 lekcji, które łatwo i przyjemnie możecie przerabiać samodzielnie w domu. Klucz do zadań znajduje się na końcu książki.

Sytuacje natomiast pomogą wam w przypomnieniu zwrotów i słówek przydatnych w różnych dialogach. Przykładowe sytuacje z książki to: u lekarza, w banku, na lotnisku, na rozmowie kwalifikacyjnej. Idealna dla osób przygotowujących się do matury ustnej. Zobaczcie jak wygląda przykładowy rozkład ćwiczeń w omówionych tytułach.

Przy nauce języków obcych warto także korzystać z mini pomocy – fantastycznie w takiej roli sprawdzają się zakładki z różnymi zagadnieniami: czasowniki nieregularne, sytuacje, zwroty czy czasy.

Podsumowując, zdecydowanie polecam tytuły Preston Publishing. Pamiętajcie, że w zależności od zaawansowania  języka, macie do wyboru różne poziomy niektórych tytułów. Książki Preston Publishing w przyjerzysty sposób przedstawiają zagadnienia gramatyczne, czy słowotwórcze. Mocną stroną są różnorodne ćwiczenia, a niezwykle przydatne wskazówki-notatki przy zagadnieniach sprawdzą się jako szybka powtórka materiału. Zakładki natomiast pozwolą wam na powtórzenie materiału nawet w autobusie, czy tramwaju. Są niewielkie i bardzo czytalne.

Mam nadzieję, że post wam się podoba. Koniecznie dajcie znać. Do usłyszenia!!!

Author

Write A Comment