„Jedz brudniej” to szokujące zalecenie, szczególnie gdy pada z ust specjalisty medycznego. Okazuje się jednak, że dr Axe się nie przejęzyczył. Szczególnie jeśli dodamy: „Jedz brudniej, zadbaj o jelito”.
Jeżeli nigdy nie słyszałeś o jelicie nieszczelnym, mogłeś poświęcić całe lata na tropienie poszczególnych objawów czy dolegliwości, szukając pomocy u alergologa, kardiologa, reumatologa, endokrynologa, neurologa, czy nawet psychologa. Czy wszystkie te objawy mają się brać z jednego źródła? Czy rozwiązanie może być aż tak proste? A skoro zapadalność na te choroby wzrasta tak szybko i drastycznie, w jaki sposób możemy się chronić?
  • trzeba świadomie zapewnić sobie wielokrotne „mikroekspozycje” na brud, zawierający bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą działać jak naturalne szczepionki
  • wzmocnić i rozkrzewić pożyteczne bakterie, które nasz organizm utracił w zmasowanym ataku produktów antybakteryjnych na środowisko
  • bardziej świadomie podążać za rytmami przyrody i korzystać z uzdrawiającej mocy, która otacza nas na co dzień
O ile skutki jelita nieszczelnego mogą być wyniszczające, o tyle rozwiązania problemu są proste, niedrogie i szeroko dostępne, absolutnie w zasięgu każdego, kto czyta te słowa.

Dr Axe daje przejrzysty program postępowania, pozwalający odbudować integralność błony jelitowej oraz odzyskać energię i zdrowie dzięki odpowiedniej diecie i stylowi życia – program, który sprawdził się w przypadku setek jego pacjentów.

Musimy jeść brudniej…

 
***** 


Josh Axe – certyfikowany specjalista odżywiania, miłośnik zdrowego odżywiania, specjalista medycyny naturalnej oraz specjalista od zespołu nieszczelnego jelita w swojej książce „Jedz brudniej i czuj się lepiej” opisuje problem, który w ówczesnym świecie staje się coraz bardziej widoczny i który coraz częściej doświadczają mieszańcy naszej planety. Autor zwraca uwagę na coraz powszechniejszą dolegliwość zwaną jelitem nieszczelnym. Koniecznie muszę dodać, że książka ta nie jest jedynie przeznaczona dla osób, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę związaną z poruszaną przez Josha Axe tematyce, ale także dla wszystkich osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem i różnymi jego aspektami. Koncentrując się na głównym temacie, autor nie pomija ważnych kwestii związanych z odpowiednim odżywianiem i dietą, tak obecnie istotnymi w naszym życiu.
 
Książka rozpoczyna się przedstawioną przez lekarza historią choroby jego mamy, która w efekcie stosowania się do porad syna oraz wyznaczonej przez niego metody odżywiania z każdym dniem terapii odczuwa wyraźną poprawę stanu zdrowia, a co za tym idzie samopoczucia. Warto wspomnieć, iż tzw. case study stanowią dla autora książki podstawę do wielu badań i doświadczeń i są też niewątpliwie potwierdzeniem skuteczności jego metody. „Jedz brudniej” powstała w oparciu o szereg publikacji, które autor przestudiował, zdobywając odpowiednią wiedzę, a których tytuły umieszczono w obszernej bibliografii.
 
W „Jedz brudniej” czytelnik znajdzie odpowiedź na pytanie: co to jest jelito nieszczelne. Ponadto, znajdzie testy, dzięki którym może sam sprawdzić czy ewentualnie jego jelita narażone są na przykre dolegliwości lub na chorobę, a w przypadku pozytywnego wyniku, na który z pięciu opracowanych przez doktora typów. Pamiętać jednak należy, że wszelkie diagnozy należy skonsultować ze swoim lekarzem. Testy Josha Axa mają stanowić jedynie wskazówkę, którą można podążać. W publikacji znajdują się również informacje dotyczące tego, jak dzięki właściwemu, normalnemu jedzeniu można pomóc chorym jelitom. Co więcej, są tu także przepisy na różnego rodzaju dania, smoothies, a nawet naturalne kosmetyki, które można wykonać w domowych warunkach z ogólnie dostępnych składników.
 
Ponad 400 stron lektury, dzięki przystępnemu językowi i łatwemu przekazowi, czyta się niezwykle lekko i szybko. Książka wciągnęła mnie niesamowicie i pomimo tego, że dotyczy problemu medycznego, nie miałam kłopotów z przyswojeniem treści w niej zawartej. Autor zadbał o to, by opisywany problem był zrozumiały dla osób nie mających z medycyną i językiem medycznym nic wspólnego. Moim zdaniem „Jedz brudniej” to idealny poradnik dla tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania, bądź osób, które pragną poznać pomocne informacje lub poszerzyć wiedzę związaną z tematyką chorób jelita. Szczególnie przydatne są uwagi dotyczące zdrowych produktów i odpowiedniej diety, które mogą w znacznym stopniu pomóc zdrowiej żyć.
Author

Write A Comment